Sık Sorulan Sorular

Merak Edilenler

Merak edilen ve en çok sorulan soruları cevapldık.
 • Neden size ihtiyacım olsun? Zaten bir satın alma müdürüm ve ekibi var, onlar bu işleri takip ediyor.

  Tüm işletmelerde, satın alma müdürleri ve ekipleri tecrübeli personellerden seçilerek göreve getirilirler. Ancak zamanla oluşan iletişim sıklığı nedeni ile iş körlüğü oluşmaya başlar. Ayrıca, hizmet veren noktalar tarafından yapılan iyi niyetli olmayan bazı hamlelerin tespit edilebilmesi için uzmanlık gerekmektedir.

  Örnek; Araçların bakım ve onarım işlemleri sırasında aslında değiştirilmemesi gereken veya tamiri mümkün olan parçaların işletmeye yansıtılması.

  Hizmet sözleşmelerinde yazılı olarak yer almayan, söze dayalı hizmet vaatleri (kiralama sözleşmeleri ve sigorta poliçeleri)

  Bu ve buna benzer, kör noktalar nedeni ile işinin ehli bir satın alma ekibi bile zaman zaman zafiyete düşebilir.

 • Size yapacağım ödeme ile bahsettiğiniz noktalardan doğacak maliyet aynı olacaksa bu birlikteliğin bir anlamı olacak mı?

  Size vekâleten yapacağımız tüm takip ve raporlama sistemi ile sadece maliyetinizi aşağıya çekmekle kalmayacak aynı zamanda hukuksal sorumluluklar nedeni ile oluşabilecek olumsuzluklar doğmadan önüne geçmiş olacaksınız.

  Üstelik kullanıcı kusurları nedeni ile oluşabilecek, kaza, bakım onarım hizmetlerinin maliyetleri oldukça hatırı sayılır maliyetlerdir. Bu nedenle, sizlere sunacağımız hizmetlerin bedeli hiçbir zaman kazandırdığımızın üzerine çıkmayacaktır.

 • Araç takip sistemi ne işime yarayacak? Ben zaten GSM operatörüm ile bir anlaşma yaptım onlar takip ediyor.

  Evet, tüm GSM operatörleri artık işletmelere yönetim konusunda destek vermektedir. Ancak GSM operatörlerinin işi, iletişimdir. Sunabilecekleri hizmetlerin teknik bir sınırlaması bulunmaktadır. Ancak VAR Denetim ve Otomotiv Danışmanlık Hizmetleri bu verileri sadece bir program veya sistem ile incelemeyecek. Uzman gözler bu verilerin arasında ileriye yönelik tespitler yapacak, geçmiş ile karşılaştırarak aslında kör bir nokta olan bu alanı aydınlatacaktır.

 • Sitenizde iki aşamalı bir anket var. Sorulara cevap veriyoruz ama sonucu paylaşmıyorsunuz, neden?

  Doğrudur, sitemizde yer alan anketlerimiz sizin hakkınızda bize bazı bilgiler veriyor ve biz bu bilgilere istinaden, izninizi alarak bir veri analizi yaparak ve sonucunda oluşturduğumuz raporu bizzat size sunuyoruz. Bunun nedenini ise en basit hali ile şöyle açıklayalım.

  Herhangi bir rahatsızlığımız olmadığı halde, Check-Up yaptırmak gibi düşünün. Yaptırmış olduğumuz Check-Up’ un sonuçlarını bugün tüm hastaneler çok kısa sürelerde online olarak bizler ile paylaşıyor. Ancak, biz bu sonuçları değerlendirmesi ve gerekiyor ise bir reçete yazması için ilgili alanda Uzman bir Doktora giderek sonuca ulaşıyoruz.

  Bizde hazırladığımız bu raporu sizlere sunarak, alternatif süreç önerileri ile sizlerin yanında oluyoruz.